Dr. Babai László
Milyen az, amikor a fizikai aktivitást nemcsak ajánlják, de receptre írják a háziorvosok? Megelőzhetőek és jobban kezelhetőek lesznek az életmóddal összefüggő betegségek, nem mellesleg csökkenthető az egészségügyi rendszer terhelése.
A Mozgás receptre program célja pontosan ez: önkormányzatok, háziorvosok és sportlétesítmények, egyesületek bevonásával megelőző, gyógyító, terápiás eszközként ajánlani a mozgást, aktív életmódra ösztönözni a lakosságot.
Dr. Babai László háziorvos, a Magyar Életmód Orvostani Társaság elnöke, a Mozgás receptre program kezdeményezője előadásain rendszeresen hangsúlyozza, hogy több mint 30 betegség, köztük a magas vérnyomás és egyéb szív- és érrendszeri problémák, a cukorbetegség vagy az ízületi betegségek megelőzésében és kezelésében is kiemelkedő szerepet játszik a testmozgás.
Érdekesség, hogy a mozgás receptre koncepciót elsőként Új-Zélandon vezették be, és azóta már elterjedt Svédországban, Nagy-Britanniában és az Európai Unió számos országában. Magyarországon a program szakmai megalapozottságát a négy orvostudományi egyetem háziorvosi tanszéke, az Egészségügyi Szakmai Kollégium háziorvosi tagozata, vezető gyógytornászok, rekreációs szakemberek és házi gyermekorvosok biztosítják. A programban a részvétel minden szereplő részéről önkéntes.
Miről másról beszélhetne Dr. Babai László az Aktív Székelyföld Konferencia Egészségügy és betegségügy szekciójában, mint a Mozgás receptre programról, arról a rendkívül jó gyakorlatról, amely integrált megoldást kínál az egészségügyi szektor számára, és amelynek előnyei mind az egyén, mind a társadalom egészségének hosszú távú fejlődését szolgálják.
Legyünk ott minél többen az előadásán, és hallgassuk meg, hogyan növelhetjük az egészségben eltöltött életéveink számát már csak a mozgással!